33532602 - 33980931 - 021

info@cncparts.ir

بالبوشینگ

بلبرینگ های خطی (بال بوشینگ)

بلبرینگ های خطی (بال بوشینگ ها) در مکانیزم هایی که حرکت رفت و برگشت زیاد دارند و دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که شافت بخواهد نقش میله راهنما را ایفا کند از بیرینگ  خطی استفاده می شود، در این وضعیت انجام حرکت با دقت و بدون لقی اهمیت دارد. بیرینگ های خطی با بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در نوع حرکت تفاوت دارند، بیرینگ خطی در مکانیزم حرکت در جهت طولی و بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در مکانیزم  چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت خرید بالبوشینگ در برندهای مختلف کلیک کنید.

کارکرد بیرینگ خطی (بال بوشینگ)

بیرینگ خطی (بال بوشینگ) زمانی که در حرکت رفت و برگشت روی یک میله راهنما مشکل ایجاد شد، اختراع شد. مسئله ی پیش آمده این بود که طول میله ی راهنما با خیز میله ارتباط مستقیم داشت(هرچه طول میله بیشتر، خیز میله نیز به همان نسبت بیشتر می شد)، که از پایه یاتاقان برای حل این مشکل استفاده شد؛ اما یاتاقان لغزشی استفاده شده موجب بالا رفتن اصطلاک می شد. برای حل این مشکل مهندسان همراه یاتاقان را با ساچمه و بوش ادغام کرده  و نهایتا  موجب اختراع بیرینگ خطی(بلبرینگ خطی) شد.

لیست محصولات بالبوشینگ samick را در سایت cncparts دنبال کنید.

موارد استفاده بال بوشینگ یا بیرینگ خطی (بلبرینگ خطی)

همانطور که اشاره شد در مکانیزم های رفت و برگشتی مانند دستگاه های سی ان سی (CNC)، دستگاه های بدنسازی و ....  از بال بوشینگ یا بیرینگ های خطی (بلبرینگ خطی) استفاده می شود. بیرینگ خطی موجب حرکت در راستای میله راهنما بدون لقی و کاهش دقت می شود.

انواع مختلفی از بیرینگ های خطی در اندازه های گوناگون و قابلیت تحمل بار مشخص وجود دارد.